HAKKIMIZDA

ust_img
Metresan'ın kilometre taşları

Metresan Ölçü Aletleri San. ve Tic. A.S. 1979 yılında, Türkiye'de FISCO lisansı ile muhtelif tip ve cinslerden çelik şerit metreler üretmek amacıyla kurulmuştur. İlk beş yıl yalnız 2m., 3m. ve 5m. uzunluklarda cep şerit metreleri üretmiştir. 1984 yılında ise 20m., 30m., 50m. uzunluklarda arazi şerit metreleri imalatına başlamıştır. 1985 yılında ise üretim hattına Alüminyum profil su terazileri eklenmiştir.

1992 yılında Dudullu'daki yeni fabrika binasına taşınan üretim hattında, 2000m² kapalı alanda modern donanımlarla yılda 2.100.000 adet çelik şerit metre ve 80.000 adet su terazisi imal edilmektedir. Metresan A.Ş. mevcut kapasitesi ile ülkemizin en büyük çelik şerit metre imalatçısı olup, mamüllerimiz TSE kalite belgesi ile İngiliz ve Avrupa Topluluğu standartlarında üretilmektedir.

60 Yıllık Yaratıcılık Deneyimi

İngiltere (Birleşik Krallık)'nin öncü ölçü aleti üreticisi olan FISCO, 1939 yılından bu yana üstün kalite ölçüm aletleri üretmektedir. Essex, Rayleight'deki fabrikasında ileri teknoloji ile saatte 1000 adet metre kapasite ile üretim yapmakta ve dünya'nın her yerine pazarlamaktadır.

Profesyonel Tasarım

FISCO Araştırma ve Geliştirme ekibi hem teknoloji hem de ürün tasarımı açısından sektörde öncülük yapmaktadır. Son kullanıcıya uzun yıllar dayanan ve kolay kullanılan ürünler sunmak için tasarıma özen gösterilmektedir. FISCO'nun yüksek kaliteli mühendisleri ve üretim personeli profesyonel kullanıcıların taleplerine uygun üretim yapmayı amaç edinmiştir.


© 2013 Tüm Hakları Saklıdır.